МИНИСТАРСТВО РАДА, ЗАПОШЉАВАЊА И СОЦИЈАЛНЕ ПОЛИТИКЕ

 

ИНСПЕКТОРАТ ЗА РАД

Одељење инспекције рада за Мачвански управни округ

Шабац, Цара Душана 1/3

Тел. 015/342-245; 345-617

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

НАДЛЕЖНОСТ ИНСПЕКТОРАТА ЗА РАД

ИНСПЕКТОРАТ ЗА РАД обавља послове инспекцијског надзора у области безбедности и здравља на раду и радних односа над применом Закона о раду, Закона о безбедности и здрављу на раду, Закона о заштити становништва од изложености дуванском диму, Закона о спречавању злостављања на раду, Закона о приватним предузетницима, Закона о привредним друштвима (у делу који се односи на безбедност и здравље на раду) Закона о штрајку, Општег колективног уговора, колективних уговора (посебних и појединачних), општих аката и уговора о раду  којима се уређују права, обавезе и одговорности запослених у организацијама, правним лицима и другим облицима организовања, као и установама.
Поред закона, инспекција рада врши надзор и над применом других прописа о мерама и нормативима безбедности и здравља на раду, техничким мерама које се односе на безбедност и здравље на раду, стандарда и опште признатих мера у делу којим се уређују питања из области безбедности и здравља на раду.
Овлашћења и дужности инспектора рада регулисани су на неколико начина укључујући овлашћења и дужности инспектора рада, која су утврђена Законом о државној управи ("Службени гласник РС", бр. 20/92, 48/93, 79/05 и 101/07); Законом о раду ("Службени гласник РС", бр. 24/05, 61/05 и 54/09) и Законом о радним односима у државним органима ("Службени гласник РС", бр. 48/91, 39/02 и 79/05).
Инспектор рада има овлашћења да у обављању инспекцијског надзора код послодавца:
- прегледа опште и појединачне акте, евиденције и другу документацију;
- саслуша и узима изјаве од одговорних и заинтересованих лица;
- прегледа пословне просторије, објекте и сл.
- узима у поступак пријаве грађана, захтеве запослених, других физичких и правних лица,
- налаже решењем извршење мера и радњи у циљу отклањања утврђених повреда закона,
- подноси пријаве надлежном органу за учињено кривично дело или привредни преступ,
- подноси захтев за покретање прекршајног поступка,
- обавештава други орган ако постоје разлози за предузимање мера за које је тај орган надлежан,
- покреће иницијативу за обустављање од извршења, односно за поништавање или укидање прописа или другог општег акта који није у складу са Уставом или законом,
- у случајевима неправилног отказа уговора о раду, доноси решење о одлагању од извршења донетог решења о отказу уговора о раду, запосленог враћа на рад до окончања судског спора.

Приликом вршења надзора, инспектор рада мора имати службену легитимацију којом доказује својство инспектора. Легитимацију инспектора рада издаје Министарство рада и социјалне политике и у истој су наведена овлашћења инспектора рада, односно да у вршењу инспекцијског надзора, инспектор рада има права и дужности утврђене чланом 93. Закона о државној управи ("Службени гласник РС", бр. 79/05 и 101/07), у вези члана 22. и 23. Закона о државној управи ("Службени гласник РС", бр. 20/92).

Инспекцијски надзор
у области безбедности и здравља на раду

Циљ укупне политике надзора у области безбедности и здравља на раду, је пре свега спречавање повреда на раду и професионалних обољења, а заснива се на покретању низа активности у више области деловања као што је на пример успостављање одговорности послодавца у свим фазама рада, примена превентивних мера у свим облицима рада и технолошким фазама рада, процена ризика и управљање истим на свим местима рада, оспособљавање запослених за безбедан и здрав рад, праћење њиховог здравственог стања, праћење параметара услова радне средине и слично.
 Надзор се врши код домаћих и страних правних и физичких лица који имају запослене, односно имају статус послодавца. Надзор код послодаваца односи се на примену:
- Закона о безбедности и здрављу на раду,
- подзаконских прописа у области безбедности и здравља на раду,
- општих, посебних и појединачних колективних  уговора и општих аката, којима се уређују права, обавезе и одговорности у области безбедности и здравља на раду,
- општих аката којима се уређују радна места, врста и степен стручне спреме, потребна знања и други потребни услови за заснивање радног односа на тим радним местима,
- уговора о раду, у делу у којем се уређују права, обавезе запослених и послодаваца у области безбедности и здравља на раду,
- техничких прописа и националних стандарда, у делу који се односи на безбедност и здравље на раду.


Врсте инспекцијских надзора

Поступак инспекцијског надзора покреће се по службеној дужности и по захтеву странке.
 Надзор по службеној дужности, који покреће инспектор на основу Закона о безбедности и здрављу на раду, је кад инспектор утврди или сазна да, с обзиром на постојеће чињенично стање, треба у циљу обезбеђивања безбедног и здравог места за сваког запосленог, да покрене поступак надзора (управни поступак).
 Надзор по службеној дужности по обиму може бити редован и контролни  надзор код послодавца и надзор поводом дешавања смртне, тешке и колективне повреде на раду.
 Надзор поводом захтева странке се покреће на захтев послодавца, на захтев запосленог  за интервенцију инспектора, као и поводом захтева за испуњеност прописаних услова из области безбедности и здравља на раду, а у складу са Правилником о поступку утврђивања испуњености прописаних услова у области безбедности и здравља на раду (''Сл. гласник РС'', бр. 60/06).
Редован надзор  послодавца је свеобухватан надзор над применом прописа из области безбедности и здравља на раду, техничких мера и националних стандарда у делу који се односи на безбедност и здравље на раду.
 Контролни надзор обухвата проверу над извршењем решења о отклањању недостатака, које је инспектор донео у претходном поступку надзора код послодавца. Контролни надзор се може вршити и ради увида у примену појединих прописа или института Закона о безбедности и здрављу на раду код послодавца и то у обиму како то утврди руководилац инспекције рада. Контролни надзор може се вршити на захтев послодавца, или на захтев запосленог  за интервенцију инспектора.

Поступак инспекцијског надзора

У поступку инспекцијског надзора инспектор рада има право и дужнот да предузима радње, којима се контролишу безбедност и здравље на раду а нарочито хигијена и услови рада, производња, стављање у промет, коришћење и одржавање средстава за рад, средстава и опреме за личну заштиту на раду, опасних материја и друго, као и да:
1. прегледа опште и појединачне акте, евиденције и другу документацију;
2. саслуша и узима изјаве од одговорних и заинтересованих лица;
3. прегледа пословне просторије, објекте, постројења, уређаје, средстава и опрему за личну заштиту, предмете и робу и сл;
4. узима узорке ради анализе, екпертизе и сл;
5. наређује мерења која обавља друга стручна организација, кад послодавац самостално или преко одређене стручне организације врши мерења у одговарајућим областима, а резултати извршеног мерења пружају основ за то;
6. послодавцима, запосленима, њиховим представницима и синдикату даје обавештења и савете у области безбедности и здравља на раду, као и о мерама чијом применом се обезбеђује извршавање Закона о безбедности и здрављу на раду на најефикаснији начин;
7. у складу са поднетим захтевом послодавца и запосленог или представника запослених обавести о извршеном инспекцијском надзору и утврђеном стању;
8. предузима друге радње за које је овлашћен другим прописом;

Инспектор рада дужан је да изврши надзор одмах, након пријаве послодавца о свакој смртној, тешкој или колективној повреди на раду, као и опасној појави која би могла да угрози безбедност и здравље на раду, односно одмах по пријему захтева, односно обавештења.
Инспектор рада дужан је да послодавцу, односно запосленом наложи предузимање мера и радњи за отклањање узрока који су изазвали повреде, довели до настанка опасности по безбедност и здравље на раду, односно које могу спречити настанак повреде и умањити или отклонити опасности по безбедност или здравље на раду.
Инспектор рада је дужан да, за време трајања околности које доводе до угрожавања безбедности и здравља запосленог, забрани рад на радном месту код послодавца, а нарочито кад утврди:
1) да су непосредно угрожени безбедност и здравље запосленог;
2) да се користи средство за рад на коме нису примењене мере за безбедност и здравље на раду;
3) да се не користе прописана средства и опрема за личну заштиту на раду;
4) да запослени ради на радном месту са повећаним ризиком, а не испуњава прописане услове за рад на том радном месту, као и ако се није подвргао лекарском прегледу у прописаном року;
5) да запослени није оспособљен за безбедан рад на радном месту на ком ради;
6) да послодавац није спровео мере или извршио радње које му је, ради отклањања узрока који доводе до угрожавања безбедности и здравља запосленог, наложио инспектор рада.

Инспектор рада може да наложи да се спроведе и опште призната мера којом се може отклонити опасност при раду или смањити ризик по здравље запосленог, у мери у којој је то могуће.

Покретање прекршајног поступка

У случају да послодавац није обезбедио потребне мере безбедности инспектор рада подноси захтев за покретање прекршајног поступка у случају када послодавац:
- није обезбедио запосленом обављање послова на којима су спроведене мере безбедности и здравља на раду;
- није обезбедио запосленом коришћење средстава и опреме за личну заштиту на раду;
- није покренуо поступак процене ризика за сва радна места у радној околини;
- није најмање осам дана пре почетка рада, известио надлежну инспекцију рада о почетку свога рада, раду одвојене јединице и свакој промени технолошког поступка, уколико се тим променама мењају услови рада;
- је запосленима дао на употребу опрему за рад, средство и опрему за личну заштиту на раду или опасне материје без прописане техничке документације на српском језику, за њихову употребу и одржавање, односно паковање, транспорт, коришћење и складиштење;
- није оспособио запосленог за безбедан и здрав рад,приликом заснивања радног односа или премештаја запосленог на друге послове, или приликом увођења нове технологије или нових средстава за рад, као и код промене процеса рада који може проузроковати промену мера за безбедан и здрав рад;
- није одмах а најкасније у року од 24 часа од настанка, усмено и у писаној форми пријавио надлежној инспекцији рада сваку смртну, колективну или тешку повреду на раду, повреду због које запослени није способан за рад више од три узастопна радна дана, као и опасну појаву која би могла да угрози безбедност и здравље запослених;
- није у року, који одреди инспектор рада, предузео  наложене мере и отклонио утврђене недостатке, итд.

Такође, инспектор рада подноси захтев за покретање прекршајног поступка и у случају када запослени не примењује прописане мере за безбедан и здрав рад и ненаменски користи средстава за рад и опасне материје.
 Висина прописане казне у случају непримењивања прописаних мера за безбедан и здрав рад, а у складу са одредбама Закона о безбедности  и здравља на раду, износи:
- 800.000 - 1.000.000 динара за послодавца - правно лице,
- 400.000 - 500.000 динара за приватног предузетника и
- 10.000 - 20.000 за запосленог, који не примењује прописане мере за безбедан и здрав рад (уколико је послодавац обезбедио средства и опрему за личну заштиту на раду (заштитни шлем, заштитни опасач за рад на висини, заштитне рукавице и сл) а запослени исте није користио).

Одељење инспекције рада за Мачвански управни округ послове из свог делокруга обавља на подручју општина: Шабац, Лозница, Богатић, Владимирци, Коцељева, Крупањ, Љубовија и Мали Зворник. Послове обављају инспектори, и то:

Са седиштем у Шапцу, Цара Душана 1 (ПЦ''Тијумф'')

Начелник: Данило Недељковић, тел. 015/342-245; 063/511-547;

Инспектори рада:      Љубомир Симић, тел. 064/8622-090;

                                Војин Јевремовић, тел.064/8622-087;

                                Драгица Аврамовић, тел.015/345-617;

                                Наташа Симић, тел. 015/345-617;

                                Светлана Бионда, тел. 015/345-617;

                                Софија Нешковић, тел. 015/345-617 и

                                Зорица Вујић, тел. 015/345-617.

Са седиштем у Лозници, Карађорђева 4 (пословни објекат ''Јадар'')

Инспектори:              Љиљана Милошевић, тел. 064/8622-088

                                Богољуб Васић, тел. 064/8622-089.

 

 

МИНИСТАРСТВО ПОЉОПРИВРЕДЕ, ШУМАРСТВА И ВОДОПРИВРЕДЕ

 

Пољопривреда:

Пољопривредна инспекција

Шабац, Хајдук Вељкова 2-4 тел. 015/343-364

Лозница, Карађорђева 2 тел. 015/882-240

Мали Зворник, Краља Петра Првог 38 тел. 015/472-130

Фитосанитарниинспектори врше надзор над применом:
1. Закона о здрављу биља
2. Закона о семену
3. Закона о садном материјалу воћа, винове лозе и хмеља
4. Закона о средствима за заштиту биља
5. Закона о средствима за исхрану биља и оплемењивачима земљишта
6. Закона о генетички модификованим организмима
7. Закона о безбедности хране

Надзор се врши контролом:
1. производње, промета и примене средстава за заштиту биља (пестициди)
2. производње, промета и примене средстава за исхрану биља (мин. ђубрива)
3. производње, дораде и промета семена пољопривредног биља
4. производње и промета садног материјала воћа, винове лозе и хмеља
5. здравственог стања земљишта и биља на присуство штетних организама
6. генетички модификованих организама у производњи и промету

Пољопривредни инспектори за безбедност хране биљног и мешовитог порекла, контролу органске производње и контролу обрађивача дувана и произвођача дуванских производа.
врше инспекцијски надзор у области квалитета, производње и промета прехрамбених производа биљног и мешовитог порекла на основу:
- Закона о безбедности хране ("СЛ. гл. РС" бр. 41/09)
- Закона о надзору над прехрамбеним производима биљног порекла ("СЛ. гл. РС" бр. 25/96)
- Закона о техничким захтевима за производе и оцењивање усаглашености("СЛ. гл. РС" бр. 36/09)
- Закона о органској производњи и органским производима ("СЛ. гл. РС" бр. 62/06)
- Закона о заштити потрошача ("СЛ. гл. РС" бр. 79/05)
- Закона о јавним складиштима ("СЛ. гл. РС" бр. 41/09)
- Закона о дувану ("СЛ. гл. РС" бр. 41/09)

Пољопривредни инспекториза контролу подстицајних средстава у пољопривреди и за сточарствоврше инспекцијски надзор у следећим областима:
- контрола подстицајних средстава у пољопривредди и за развој пољопривреде, на основу Уредби Владе РС.
- контрола рада одгајивачких организација
- контрола производње, транспорта и промета хране за животиње
- контрола исплате премија за млеко

Пољопривредни инспектор за вино, ракију, алкохолна и безалкохолна пића. врши инспекцијски надзор у области квалитета производње и промета пива, вина, ракије, других алкохолних и освежавајућих безалкохолних пића, као и увоза вина из Црне Горе, на основу:
- Закона о вину ("СЛ. гл. РС" бр. 41/09)
- Закона о ракији ("СЛ. гл. РС" бр. 41/09)
- Закона о етанолу ("СЛ. гл. РС" бр. 41/09)
- Закона о пиву ("СЛ. гл. РС" бр. 30/10)
- Закона о техничким захтевима за производе и оцењивање усаглашености("СЛ. гл. РС" бр. 36/09)
- Закона о техничким захтевима за производе и оцењивање усаглашености("СЛ. гл. РС" бр. 36/09)
- Закона о заштити потрошача ("СЛ. гл. РС" бр. 79/05)

УПРАВА ЗА ВЕТЕРИНУ:

У оквиру Министарства пољопривреде, трговине шумарства и водопривреде, УПРАВЕ ЗА ВЕТEРИНУ са седиштем у Београду, организован је рад ветеринарске инспекције.


Одељење ветеринарске инспекције

Одсек за Мачвански управни округ

Шеф одсека: Мирко Веселиновић, дипл.вет.

тел. 015/360-400 – шеф инспекције Шабац

015/345-618 – ветеринарска инспекција Шабац

015/891-684 – ветеринарска инспекција Лозница

015/889-576 – ветеринарска инспекција Лозница

015/472/255 – ветеринарска инспекција Мали Зворник

015/360-401-   оператери у регионалној канцеларији

e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Адреса регионалне канцеларије: Шабац, Хајдук Вељкова 4 – 6

У вршењу послова инспекцијског надзора ветеринарски инспектор има право и дужност да проверава:
- да ли се власници и држаоци животиња старају о здрављу и добробити животиња, предузимају мере заштите животиња ради спречавања појаве и ширења заразних болести животиња и зооноза
- да ли обавештавају ветеринаре и ветеринарске инспекторе у случају сумње да постоји опасност по здравље животиња укључујући и побачај.
- да ли власници, држаоци животиња омогућавају спровођење Програма мера здравствене заштите животиња
- да ли обезбеђују храну за животиње којом се не могу пренети или проузроковати болести
- да ли власници, држаоци животиња врше регистрацију газдинстава, воде регистар животиња на газдинству и евиденцију о куповини и продаји животиња, њиховом промету ради праћења кретања
- контролу ветеринарских организација и обављање ветеринарске делатности
- спровођење мера здравствене заштите животиња код правних лица, као и код држаоца и власника животиња
- спровођење посебних Програма мера здравствене заштите животиња
- контролу HACCP програма
-испуњеност ветeринарско санитарних услова односно општих и посебних услова за хигијену хране и хране за животиње у објектима за узгој, држање и промет животиња, за клање животиња, за производњу и промет хране животињског порекла, производњу и промет производа животињског порекла, за производњу и промет хране за животиње, центре за репродукцију животиња и вештачко осемењавање животиња, центре за складиштење и дистрибуцију репродуктивног материјала, за производњу и промет лекова на велико и медицинских средстава за употребу у ветерини, за сакупљање прераду и уништење споредних производа животињског порекла (Сви ови објекти могу обављати делатност само ако у погледу изградње, опреме, ветеринарско - санитарних и других услова испуњавају прописане услове).

У вршењу послова ветеринарски инспектор је овлашћен и дужан да:
- нареди мере за отклањање, спречавање, сузбијање и искорењивање заразних, паразитских и узгојних болести животиња у сумњивом односно зараженом дворишту
- нареди привремену обуставу изградње или реконструкцију објекта, односно привремено забрани употребу објекта који је изграђен или реконструисан противно прописаним ветеринарско - санитарним условима, односно општих и посебних услова за хигијену хране и хране за животиње и одреди мере и рок за усклађивање радова, односно објекта са овим условима
- забрани производњу и промет животиња, производа животињског порекла, хране животињског порекла и споредних производа животињског порекла којима се могу пренети заразне болести животиња, односно угрозити здравље људи
- нареди одузимање, клање или убијање животиња у промету, уништење, односно уништи производе животињског порекла, храну животињског порекла, храну за животиње и споредне производе животињског порекла у производњи и промету, односно нареди коришћење за друге намене
- нареди отклањање недостатака, односно привремено забрани употребу просторија, опреме и објеката, а може изрећи меру забране обављања делатности у објектима који се баве ветеринарском делатношћу док се не отклоне утврђени недостаци
- привремено одузме предмете који су били употребљени, намењени или су настали извршењем прекршаја, привредног преступа или кривичног дела и изда потврду о одузетим предметима
- нареди и друге мере и предузме друге радње у складу са законима и пратећим прописима из области надзора ветеринарске инспекције.

 

Управа за шуме:

4. Одељење шумарске и ловне инспекције које врши надзор над применом:


1. Закона о шумама ("Сл. гласник РС" бр. 30/2010)
2. Закона о репродуктивном материјалу шумског дрвећа ("Сл. гласник РС" бр. 135/2004 , 8/2005 и 41/2009)
3. Закона о здрављу биља ("Сл. гласник РС" бр. 41/2009)
4. Закона о дивљачи и ловству ("Сл. гласник РС" бр. 18/2010)

На подручју Мачванског управног округа шумарски и ловни инспектори организационо припадају Одсеку шумарске и ловне инспекције, са седиштем у Ужицу. То су:
1. Шумарски и ловни инспектор Стефановић Слободан, са седиштем у Ужицу, за општину Ужице и Бајина Башта, а за општину Чајетина надлежан као ловни инспектор, контакт телефон 064/88 18 697
2. Шумарски и ловни инспектор Ђурковић Александра, са седиштем у Шапцу, за општину Шабац, Владимирце и Коцељеву, а за општину Чајетина надлежан као шумарски инспектор, контакт телефон 064/88 18 694
3. Шумарски и ловни инспектор Ђорђевић Небојша, са седиштем у Пожеги, за општине: Ариље, Пожега и Косјерић, контакт телефон 064/88 18 691
4. Шумарски и ловни инспектор Диздаревић Јасминка, са седиштем у Прибоју, за општину Прибој, контакт телефон 064/88 18 684
5. Шумарски и ловни инспектор Буквић Милијана, са седиштем у Пријепољу, за општину Пријепоље, контакт телефон 064/88 18 690
6. Шумарски и ловни инспектор Фијуљанин Суад, са седиштем у Сјеници, за општину Сјеница, контакт телефон 064/88 18 693

У вршењу послова шумарске и ловне инспекције шумарски и ловни инспектор има право и дужност да утврђује и проверава:
1) спровођење планова газдовања шумама;
2) извођачке пројекте чијом се реализацијом остварују квалитетни дрвни сортименти (техничка обловина);
3) да ли се на постројењима за примарну прераду дрвета прерађује жигосано дрво;
4) да ли се шумом која је просторним или урбанистичким планом (без обзира на то да ли је утврђен општи интерес) одређена да буде грађевинско земљиште газдује до њеног привођења планираној намени у складу са Законом о шумама;
5) да ли се опасне и штетне материје испуштају и одлажу у шуми и на шумском земљишту;
6) да ли се шумско земљиште дато у закуп користи у складу са одредбама Закона о шумама до привођења намени;
7) да ли се сеча шума врши у складу са одредбама Закона о шумама;
8) да ли корисник минералних сировина на шумском земљишту поседује неопходну документацију за коришћење минералних сировина;
9) да ли се промена намене шума врши у складу са одредбама Закона о шумама и посебним прописом којим се уређује промена намене шуме и шумског земљишта;
10) пословне књиге и осталу документацију ради контроле примене Закона о шумама
11) одржавање и успостављање шумског реда;
12) спровођење средњорочног плана заштите шума од биљних болести и штеточина;
13) да ли се средства остварена од накнаде за коришћење шума и шумског земљишта и накнаде за заштиту, коришћење и унапређивање општекорисних функција шума користе у складу са Законом о шумама;
14) спровођење мера које се финансирају средствима Буџетског фонда, односно Буџетског покрајинског фонда;
15) услове прописане Законом о дивљачи и ловству које корисник ловишта мора да испуњава за газдовање ловиштем;
16) квалитет стручног рада имаоца лиценце за обављање стручних послова заштите, гајења и коришћења дивљачи и имаоца лиценце за обављање послова ловочуварске службе;
17) спровођење ловне основе и годишњег плана;
18) планске документе, пословне књиге, евиденције и акте корисника ловишта прописане овим законом, као и осталу документацију корисника ловишта када је то потребно, ради увида у коришћење средстава, примену прописа и мера које се односе на дивљач и ловиште;
19) да ли се организовање лова, лов дивљачи и промет уловљене дивљачи и њених делова спроводи у складу са Законом о дивљачи и ловству;
20) ловне карте, дозволе за лов, пропратнице и трофејне листове;
21) услове који су прописани Законом о дивљачи и ловству за употребу ловачких паса у ловишту;
22) објекте у ловишту и радове који се изводе у ловишту;
23) издвајање, обрачун, евидентирање и коришћење средстава;
24) да ли се поштују забране предвиђене Законом о дивљачи и ловству;
25) извршавање поверених послова прописаних Законом о дивљачи и ловству;
26) забрани производњу, дораду и утврђивање квалитета репродуктивног материјала, ако за то нису испуњени прописани услови или ако се ове делатности обављају без доказа о испуњености прописаних услова;
27) забрани производњу, дораду, употребу и стављање у промет репродуктивног материјала које нема уверење о пореклу;
28) забрани стављање у промет репродуктивног материјала који није дорађен, није прописно упакован, није у изворном оригиналном паковању, нема прописану декларацију, не одговара прописаном и декларисаном квалитету или чији квалитет није утврђен на прописан начин;
29) забрани употребу и стављање у промет репродуктивног материјала увезеног без одобрења надлежног органа;
30) нареди уништавање и надзире поступак уништавања репродуктивног материјала чија се производња и промет врши супротно одредбама Закона о репродуктивном материјалу шумског дрвећа и прописа донетих на основу њега и да уништи репродуктивни материјал ако се не поступи по налогу за његово уништавање;
31) одузме и уништи репродуктивни материјал који је стављен у промет супротно одредбама Закона о репродуктивном материјалу шумског дрвећа;
32) нареди отклањање утврђене неправилности када у поступку надзора утврди да пропис о репродуктивном материјалу није примењен или је неправилно примењен и одреди за то потребан рок.
33) контролише производњу, промет и коришћење шумског биља, биљних производа и прописаних објеката на присуство штетних организама који нису наведени у листама из члана 34. Закона о здрављу биља;
34) врши фитосанитарни, као и повремени фитосанитарни преглед шумског биља, биљних производа и прописаних објеката на присуство штетних организама који нису наведени у листама из члана 34. Закона о здрављу биља, на месту где се оно производи, дорађује, прерађује, складишти и продаје, као и код купаца шумског биља, биљних производа и прописаних објеката;
35) узима службени узорак шумског биља, биљних производа и прописаних објеката на присуство штетних организама који нису наведени у листама из члана 34. Закона о здрављу биља, без накнаде њихове вредности, у складу са одредбама овог закона;
36) контролише извршење наложених мера у случају појаве штетних организама, који нису наведени у листама из члана 34. Закона о здрављу биља, као и спречавање контакта зараженог шумског биља, биљних производа и прописаних објеката на које се зараза може пренети;
37) изда биљни пасош, у складу са чланом 62. став 3. Закона о здрављу биља;
38) контролише спровођење посебних програма заштите здравља биља у области шумарства који се доносе за штетне организме који нису наведени у листама из члана 34. Закона о здрављу биља;
39) да ли се спроводе и друге одредбе прописане поменутим законима. 

Шумарски инспектори

Тел.  015/343-364 – шумарски инспектор у Шапцу

        015/882-240 – шумарски инспектор у Лозници

        015/7786-126- шумарски инспектор у Богатићу

        015/681-136 – шумарски инспектор у Крупњу

        015/472-130 – шумарски инспектор у Малом Зворнику

 

Водопривредна инспекција:

5. Одељење водопривредне инспекције које врши надзор над применом Закона о водама ("Сл. гласник РС" број 30/10) и подзаконских аката из области коришћења и заштите вода.

У вршењу инспекцијског надзора водопривредни инспектор има право и дужности да проверава:
1) да ли се изградња објеката и извођење других радова који могу да проузрокују квалитативне или квантитативне промене у природном или вештачки успостављеном водном режиму врши у складу са овим законом;
2) да ли су водна акта, документација за одбрану од поплава, водни катастри, пословне књиге и остали документи донети, односно да ли се воде у складу са овим и посебним законом;
3) испуњеност услова из водних аката, као и контролу начина коришћења водних објеката у складу са издатим водним сагласностима, односно водним дозволама и потврдама;
4) функционисање уређаја на објектима који су од значаја за сигурност тих објеката и за водни режим;
5) режим и квалитет воде у водотоцима, језерима, акумулацијама и подземним водама;
6) примену прописа о водном режиму у погледу обезбеђења минималног одрживог протока низводно од захвата воде.
Правно лице, предузетник и физичко лице дужно је да водопривредном инспектору омогући вршење надзора, да му без одлагања стави на увид и располагање потребну документацију и друге доказе и изјасни се о чињеницама које су од значаја за вршење надзора.

У Мачванском управном округу ради један водопривредни инспектор, са седиштем у Шапцу, Драган Радишић, контакт телефон 015/343-364.

 

МИНИСТАРСТВО ПОЉОПРИВРЕДЕ И ЗАШТИТЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

 

Пољопривредна инспекција

Шабац, Хајдук Вељкова 2-4 тел. 015/343-364

Лозница, Владе Зечевића 2 тел. 015/879-289

Мали Зворник, Краља Петра I 38 тел. 015/472-130

 

Фитосанитарна инспекција, Шабац, Хајдук Вељкова 2-4, тел 015/343-364

 

Одељење ветеринарске инспекције, Војводе Путника 52

Одсек за Мачвански управни округ

Шеф одсека: Мирко Веселиновић, дипл.вет.

тел. 015/360-400 – шеф инспекције Шабац

015/345-618 – ветеринарска инспекција Шабац

015/891-684, 015/889-576 – ветеринарска инспекција Лозница Владе Зечевића 4, зграда ''Јадра''

015/582-726 – ветеринарска инспекција Крупањ, Маршала тита 2

015/472-255 – ветеринарска инспекција Мали Зворник, Краља Петра I 38

015/7787-356 – ветеринарска инспекција Богатић, Мике Витомировића 3

015/360-401-   оператери у регионалној канцеларији

e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Адреса регионалне канцеларије: Шабац, Војводе Путника 52

Управа за шуме

        015/343-364 – шумарски и ловни инспектор  у Шапцу, Хајдук Вељкова 2-4

        015/7787-356- шумарски и ловни инспектор у Богатићу,Мике Витомировића 3

        015/581-336 – шумарски и ловни инспектор у Крупњу, Маршала Тита 2

        015/472-255 – шумарски и ловни инспектор у Малом Зворнику, Краља Петра I 38

 

Водна инспекција, Шабац,

Хајдук Вељкова 2-4

Гордана Јовановић,  контакт телефон 064/8235-656

 

Одсек заштите животне средине

Инспекција заштите животне средине, Шабац, ул. Цара Душана 1/3, тел. 015/351-016,015/351-017

 

МИНИСТАРСТВО ЗА РАД, ЗАПОШЉАВАЊЕ, БОРАЧКА И СОЦИЈАЛНА  ПИТАЊА

 

ИНСПЕКТОРАТ ЗА РАД

Одељење инспекције рада и заштите на раду за Мачвански управни округ

Шабац, Масарикова 31

Тел. 015/345-617

Лозница, Георгија Јакшића 3, тел 015/871-284

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

МИНИСТАРСТВО  ДРЖАВНЕ УПРАВЕ  И ЛОКАЛНЕ САМОУПРАВЕ

Управни инспектор у Ваљеву, 1 извршилац, контакт: 014/221-469, Колубарски управни округ

Карађорђева 31

 

МИНИСТАРСТВО ПРОСВЕТЕ, НАУКЕ И ТЕХНОЛОШКОГ РАЗВОЈА

 У Мачванском управном округу надлежна су два просветна саветника за стручно-педагошки надзор, и то: Снежана Јадрановић и Верица Вилотић.
Просветни саветници су на адреси Лазе Лазаревића број 5, 15000 Шабац, контакт телефони: 015/346-905 и 346-906, е-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

 

МИНИСТАРСТВО ЗДРАВЉА

Адреса: 15000 Шабац, Цара Душана 1/3

Тел. 015/341-659; 341-660;

Послове санитарног надзора у Одсеку Шабац обављају:

Шеф одсека:         Др Борка Кокановић, тел.015/341-659; 064/8811-146;

Инспектори:          Владан Рашић, тел. 015/341-660; 064/8811-008;

                            Афродита Жунић, тел.015/341-660;

                            Гордана Мијаиловић, тел.015/341-660;

Здравствени инспектор: Драган Антонић, тел.015/341-660; 064/8811-072

Санитарни инспектор у Малом Зворнику: Борка Тодоровић, тел. 015/472-130;

Канцеларија у Лозници: контакт тел. 015/891-663 (дежурају инспектори из Шапца)


МИНИСТАРСТВО ТУРИЗМА, ТРГОВИНЕ И ТЕЛЕКОМУНИКАЦИЈА

Тржишна инспекција- одсек Шабац:

      1.)  тржишна инспекција за општине: Шабац, Богатић, Владимирци и Коцељева, са седиштем у Шапцу, Господар Јевремва 6/3; Тел/факс:015/346-992; e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

      2.)  тржишна инспекција за општину Лозница Владе Зечевића 2, тел.  015/891-711

      3.)  тржишна инспекција за општину Мали Зворник, Краља Петра I 38, тел. 015472-006

      4.) тржишна инспекција за општину Љубовија, Војводе Мишића 45, тел. 015/561-887

      5.) тржишна инспекција за општину Крупањ, Маршала тита 2, тел. 015/581-336

Туристичка инспекција:

1)       Живадин Бошковић, туристички инспектор, Шабац, господар Јевремова 6/3, 015/347-020, 064/8933-143

2)       Живорад Степановић 064/8933-111  туристички инспектор, Лозница, ул. Владе Зечевића 2, тел: 015/897-715 

 

 

 

 СПИСАК ИНСПЕКЦИЈА НА ТЕРИТОРИЈИ  МАЧВАНСКОГ УПРАВНОГ ОКРУГА

 

МИНИСТАРСТВО УНУТРАШЊЕ И СПОЉНЕ ТРГОВИНЕ

ТРЖИШНА ИНСПЕКЦИЈА, ШАБАЦ, ЦАРА ДУШАНА 1, ТЦ ТРИЈУМФ

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

МИЛАДИНКА ЈОВАНОВИЋ, НАЧЕЛНИК

015-346-992

064-81-88-071

ВЛАДАН ДУГОЊИЋ, ШЕФ

015-346-992

064-81-88-070

ДРАГОСЛАВ ГАГИЋ

 

064-81-88-459

РАДИВОЈЕ ИЛИНЧИЋ

 

064-81-88-450

МИРКО ДРАГИШИЋ

 

064-81-88-460

РАДМИЛА НОВАКОВИЋ

 

064-81-88-456

СНЕЖАНА КОВИЋ КРТИНИЋ

 

064-81-88-457

БИЉАНА БИРМАНЧЕВИЋ

 

066-84-70-005

ТАТЈАНА АЛИМПИЈЕВИЋ

 

 

 

 

 

 

 

 

ТРЖИШНА ИНСПЕКЦИЈА, ЛОЗНИЦА, ВЛАДЕ ЗЕЧЕВИЋА 2

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ТРЕНУТНО НЕМА ИНСПЕКТОРА

 

 

 

 

 

 

ТРЖИШНА ИНСПЕКЦИЈА, МАЛИ ЗВОРНИК, КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ 38

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

СЛОБОДАН ЋИРИЋ

015-472-006

064-81-88-468

ЂОРЂЕ ЈОВАНОВИЋ

015-472-006

064-81-88-467

 

 

 

 

 

 

ТРЖИШНА ИНСПЕКЦИЈА, ЉУБОВИЈА, ВОЈВОДЕ МИШИЋА 45

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ЉУБИЦА НИКОЛИЋ

015-661-887

064-81-88-466

 

 

 

 

 

 

ТРЖИШНА ИНСПЕКЦИЈА, КРУПАЊ, МАРШАЛА ТИТА 2

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ТРЕНУТНО НЕМА ИНСПЕКТОРА

 

 

МИНИСТАРСТВО ЗА ТУРИЗАМ И ОМЛАДИНУ

ТУРИСТИЧКА ИНСПЕКЦИЈА, ШАБАЦ, ЦАРА ДУШАНА 1, ТЦ ТРИЈУМФ

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ТРЕНУТНО НЕМА ИНСПЕКТОРА

 

 

 

 

 

 

 

 

ТУРИСТИЧКА ИНСПЕКЦИЈА, ЛОЗНИЦА, ВЛАДЕ ЗЕЧЕВИЋА 2

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ТРЕНУТНО НЕМА ИНСПЕКТОРА

 

 

МИНИСТАРСТВО ЗА РАД, БОРАЧКА И СОЦИЈАЛНА ПИТАЊА

ИНСПЕКЦИЈА РАДА, ШАБАЦ, МАСАРИКОВА 31

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

МИЛИЦА ФИЛИПОВИЋ, НАЧЕЛНИК

 

 

 

015-345-617

064-86-22-086

ВОЈИН ЈЕВРЕМОВИЋ

 

064-86-22-087

НАТАША ПАВЛОВИЋ СИМИЋ

 

064-86-22-084

ЉУБОМИР СИМИЋ

 

064-86-22-090

САЊА СТАНИШИЋ

 

064-86-22-531

ДРАГАНА ИЛИЋ

 

064-86-22-389

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ИНСПЕКЦИЈА РАДА, ЛОЗНИЦА, ВЛАДЕ ЗЕЧЕВИЋА 2

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ЉИЉАНА ГАВРИЛОВИЋ

 

064-86-22-088

РАДОМИР ПЕТРОВИЋ

 

064-86-22-240

ИВАНКА СЕКУЛИЋ

 

064-86-22-379

МИНИСТАРСТВО ПОЉОПРИВРЕДЕ, ШУМАРСТВА И ВОДОПРИВРЕДЕ

ВЕТЕРИНАРСКА ИНСПЕКЦИЈА, ШАБАЦ, ВОЈВОДЕ ПУТНИКА 52

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ЈАСМИНА КОЈИЧИЋ СТЕФАНОВИЋ, НАЧЕЛНИК

015-345-618

064-86-80-126

СВЕТЛАНА КОЛИЋ

 

064-86-80-423

ВЛАДИМИР ВЛАДИСАВЉЕВИЋ

015-360-401

064-86-80-476

БОЖИДАР ИГЊАТОВИЋ

 

064-86-80-535

ЗОРАН НИНКОВИЋ

 

064-86-80-505

 

 

 

 

 

 

ВЕТЕРИНАРСКА ИНСПЕКЦИЈА, ЛОЗНИЦА, ВЛАДЕ ЗЕЧЕВИЋА 2

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ЉИЉАНА ВУЈИЋ

015-889-576

064-86-80426

СНЕЖАНА ЛЕБУРИЋ

 

064-86-80553

 

 

 

 

 

 

ВЕТЕРИНАРСКА ИНСПЕКЦИЈА, КРУПАЊ, МАРШАЛА ТИТА 2

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

МИЛОВАН ГЛИГОРИЋ

015-582726

064-86-80-417

 

 

 

 

 

 

ВЕТЕРИНАРСКА ИНСПЕКЦИЈА, БОГАТИЋ, МИКЕ ВИТОМИРОВИЋА 3

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ДУБРАВКА РИСТИЋ ГАЈИЋ

015-77-87-356

064-86-80-422

 

 

 

 

 

 

ВЕТЕРИНАРСКА ИНСПЕКЦИЈА, МАЛИ ЗВОРНИК, КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ 38

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ЈЕЛИЦА ЈОВАНОВИЋ

015-472-255

064-86-80-428

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОЉОПРИВРЕДНА ИНСПЕКЦИЈА, ШАБАЦ, ЦАРА ДУШАНА 1, ТЦ ТРИЈУМФ

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ГОРАН БОШКОВИЋ

015-343-364

064-81-88-765

АЊА КНЕЖЕВИЋ

 

060-66-86-006

 

 

 

 

 

 

ПОЉОПРИВРЕДНА ИНСПЕКЦИЈА, МАЛИ ЗВОРНИК, КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ 38

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ВЕСНА ВЕЛОВИЋ ЈОВАНОВИЋ

015-472-130

064-88-18-559

 

 

 

 

 

 

ФИТОСАНИТАРНА ИНСПЕКЦИЈА, ШАБАЦ, ЦАРА ДУШАНА 1, ТЦ ТРИЈУМФ

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

МИРОСЛАВ АЛЕКСИЋ

015-343-364

064-88-18-503

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ФИТОСАНИТАРНА ИНСПЕКЦИЈА, ЛОЗНИЦА, ВЛАДЕ ЗЕЧЕВИЋА 2

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ДРАГОЉУБ ЛАЗИЋ

015-879-289

064-88-18-502

 

 

 

 

 

 

ШУМАРСКА И ЛОВНА ИНСПЕКЦИЈА, ШАБАЦ, ЦАРА ДУШАНА 1, ТЦ ТРИЈУМФ

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

АЛЕКСАНДРА ЂУРКОВИЋ

 

064-88-18-649

 

 

 

 

 

 

ШУМАРСКА И ЛОВНА ИНСПЕКЦИЈА, КРУПАЊ, МАРШАЛА ТИТА 2

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

БРАНКА ШТЕФИКА

015-581-336

064-88-18-661

 

 

 

 

 

 

ШУМАРСКА И ЛОВНА ИНСПЕКЦИЈА, МАЛИ ЗВОРНИК, КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ 38

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ОЛГА ПЕРИЋ

015-472-255

064-88-18-659

МИНИСТАРСТВО ЗА ЗАШТИТУ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

ИНС. ЗА ЗАШТИТУ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ, ШАБАЦ, ЦАРА ДУШАНА 1, ТЦ ТРИЈУМФ

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

БРАНИСЛАВА ТЕШИЋ

015-351-016

062-88-66-794

ДРАГАН ЂУРИЋ

 

062-88-66-793

ДРАГАНА СРДАНОВИЋ

 

064-86-44-760

 

 

 

 

 

 

ИНС. ЗА ЗАШТИТУ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ, МАЛИ ЗВОРНИК, КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ 38

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

НАДА ЛУКИЋ

015-472-130

062-88-66-798

 

 

 

 

 

 

ВОДНА ИНСПЕКЦИЈА, ЛОЗНИЦА, КАРАЂОРЂЕВА 2

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ДРАГАН ТАДИЋ

 

064-82-35-656

МИНИСТАРСТВО ЗДРАВЉА

САНИТАРНА ИНСПЕКЦИЈА, ШАБАЦ, ЦАРА ДУШАНА 1, ТЦ ТРИЈУМФ

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ВЛАДАН РАШИЋ, ШЕФ

 

064-88-11-008

АФРОДИТА ЖУНИЋ

 

064-88-11-140

ГОРДАНА МИЈАИЛОВИЋ

 

064-88-11-133

 

 

 

 

 

 

ЗДРАВСТВЕНА ИНСПЕКЦИЈА, ШАБАЦ, ЦАРА ДУШАНА 1, ТЦ ТРИЈУМФ

ИМЕ, ПРЕЗИМЕ И ФУНКЦИЈА

ФИКСНИ ТЕЛ.

МОБИЛНИ ТЕЛ.

ТРЕНУТНО НЕМА ИНСПЕКТОРА

 

 

 

 

 

 

Надлежност округа

 

Мачвански управни округ је од 01.12.2005.године правно лице.Начин организовања и вршења послова, као и руковођења законом утврђеним пословима одређени су Уредбом о управним окрузима, чл.38-42 Закона о државној управи, и чланом 1. Уредбе о начину вршења послова министарстава и посебних организација ван њиховог седишта, којим су регулисани послови државне управе које Управни округ, министарства и посебне организације обављају ван њиховог седишта.

У управном округу органи државне управе могу, по сопственој одлуци, да врше један или више следећих послова државне управе:

- да решавају у управним стварима у првом степену односно о жалби кад су у првом степену решавали имаоци јавних овлашћења,

- да врше надзор над радом имаоца јавних овлашћења и

- да врше инспекцијски надзор.

 

Орган државне управе који одлучи да у управном округу врши један или више послова државне управе образује актом о унутрашњем уређењу и систематизацији радних места своју окружну подручну јединицу.

РЕПУБЛИКА СРБИЈА – МАЧВАНСКИ УПРАВНИ ОКРУГ

Sunday the 22nd. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.
Copyright 2012

©